Aktualitātes

Preiļu novada iedzīvotāju forums - "Dari šodien, domājot par rītdienu"

01. novembrī, 2012.

31. oktobrī Preiļos 1. pamatskolā notika Preiļu novada pirmais iedzīvotāju forums. To rīkoja Preiļu rajona partnerība ar Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālu atbalstu.

Pirmais Preiļu forums pulcēja 133 vietējos iedzīvotājus – uzņēmējus, pašvaldību pārstāvjus, skolotājus, pensionārus, jauniešus un citi kopienas pārstāvji, lai pārrunātu vietējās problēmas un vienotos par iespējamiem to risinājumiem. 8 darba grupās kopā ar grupu vadītājiem debatējot  iedzīvotāji centās noskaidrot viedokli par dažādiem jautājumiem, apzināt vēlmes un vajadzības, lai noteiktu vietējās kopienas attīstībai svarīgākās prioritātes un to risinājumu iespējas.

Par labākajiem priekšlikumiem foruma dalībnieki balsojumā atzina izmantot vietējo intelektuālo potenciālu mūža izglītībā, rosināt bezmaksas arodizglītību, stiprināt uzņēmējdarbības atbalsta centrus, organizēt cilvēku nogādāšanu uz kultūras pasākumiem vai mēģinājumiem, rīkot jauniešu forumu un iedibināt apbalvojumus cilvēku motivēšanai.

Forumu jau ievadīja sešas Apkaimes ideju darbnīcas, kas oktobrī notika Aglonā, Vārkavā, Riebiņu novada Rušonā un Galēnos, Līvānu novada Rožupē un Līvānos. Atnākušajiem cilvēkiem bija, ko teikt – gan labu par savu novadu, pagastu, gan par to, kā nav, bet būtu vajadzīgs. Pats svarīgākais, ka tika meklēts risinājums un paši iedzīvotāji ir gatavi piedalīties un līdzdarboties. Cilvēki var paši lemt, paši radīt idejas un realizēt, piešķirot citu kvalitāti vietai, kurā dzīvo.

Jāatzīmē, ka šoruden iedzīvotāju forumi jau notikuši Salaspilī un Balvos, bet vēl gaidāmi Kandavā (10. novembrī) un Cēsīs (24. novembrī). Kopienu fondu kustības dalībnieki ir gandarīti par šādām iniciatīvām un cer, ka, forumu iedvesmoti, 2013. gadā šo apkaimju iedzīvotāju ķersies arī pie kopienu fondu izveides. Pēdējo 10 gadu laikā Latvijā iedzīvotāju forumi notikuši vairāk nekā 10 pilsētās un novados, bet kopienu fondi izveidoti piecās vietās - Talsos, Lielvārdē, Alūksnē/Apē, Valmierā un Liepājā.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv