Aktualitātes

Valmieras novada fonds atbalsta astoņas iedzīvotāju idejas "Sev, tev, novadam"

05. februārī, 2016.

Ceturtdien, 4.februārī, “Sev, tev, novadam” 2015.gada otrā konkursa ietvaros Valmieras novada fonds (VNF) parakstīja līgumu ar astoņiem projektu pieteicējiem par ideju īstenošanu Valmieras un tuvākās apkaimes attīstības sekmēšanai.

Projektu pieteicēji un īstenotāji ir biedrības un nodibinājumi, kas reģistrēti vai darbojas Valmieras apkaimē – Valmieras pilsētā, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadā, ka arī Valmieras apkaimes iedzīvotāji vai iedzīvotāju grupas.

2015.gada novembrī izsludinātajā konkursā tika pieteiktas 18 idejas ar kopējo summu 15 tūkstoši eiro. Komisijas un VNF Ziedotāju kluba balsojuma rezultātā noteikti astoņi projekti ar kopējā īstenošanai paredzēto summu 4507,40 eiro. Pieteikumi vērtēti, ne tikai lasot sagatavoto dokumentāciju, bet arī dodoties pārveidei paredzētās vietas apskatīt klātienē.

Gaujas Nacionālā parka fonds Kocēnu novadā ar projektu “Daba mums – mēs dabā!” labiekārtos ugunskura vietu Dabas izglītības centra “Vecupītes” pārgājiena takas sākumā.

Starptautiskās Policijas asociācijas Latvijas biedrības Valmierā projekta “Droši uz skolu” laikā policijas darbinieki, iesaistot bērnus, pedagogus un vecākus, veidos rokasgrāmatu topošajam pirmklasniekam, lai novērstu dažādus drošības apdraudējumus. Grāmata taps, apceļojot novada izglītības iestādes, stāstot par drošību, kopā darbojoties. Grāmatā būs pašu bērnu zīmētas ilustrācijas. Tāpat arī ir iecere izveidot jaunu varoni Drošiņu, kurš nesen atklāts kādā no Ēveles pamatskolas audzēkņa dzejoļiem policijas rīkotajā dzejoļu konkursā.

Valmieras politiski represēto biedrība iesniedza projektu “Tev mūžam dzīvot, Latvija!”. Projektu īstenos Valmieras politiski represēto vīru koris “Baltie bērzi”. Tā kā vīru rindās ir arī Latviešu leģiona dalībnieki, kungi plāno līdz oktobrim viesoties dažādās novada skolās, skaidrojot par leģiona darbību. Vīri iecerējuši jauniešus iepazīstināt arī ar leģionāru dziesmām, tās kopā apgūstot un izpildot. Koncertlekcijas laikā vīri skolēniem atgādinās par Latvijas neatkarības atjaunošanas nozīmi.

Evija Dzvinko, projekta iesniedzēja no Valmieras, organizēs izrādi un radošās darbnīcas mazajiem bērnudārzniekiem. Pēc 30 minūšu uzveduma sekos radošās darbnīcas astoņās Valmieras un tuvākās apkārtnes pirmsskolas izglītības iestādēs. Iecere radusies, lai jau mazā vecumā bērniem piedāvātu dažādas iespējas iepazīt kultūras notikumus. Projekta ieguvums ir arī tas, ka rokas lelles, ko izmantos teātrī, gatavos fonda “Iespēju tilts” Dienas aprūpes centra jaunieši ar garīga rakstura traucējumiem.

Naukšēnu novada vidusskolas Vecāku klubiņš, īstenojot projektu “Masku pārvērtības 2”, gatavosies Ziemassvētku izrādei, par iegūto finansējumu iegādājoties materiālus tērpu tapšanai. Skolotāji kopā ar vecākiem un bērniem pēc stundām rīkos šūšanas darbnīcas, lai izrādei nepieciešamos tērpus darinātu kopā.

Valmieras airēšanas kluba “Straume” projekts “Vingrošanas pilsētiņa” paredz ierīkot vietu vingrošanai pie airēšanas trases “Krāces”. Kopš airēšanas trases izveides 1980.gadu beigās, ir doma, ka apkārt trasei ir jābūt parkam. Pašlaik taciņu garums gar Gaujas krastu ir vairāk nekā desmit kilometri. 3.Valmieras iedzīvotāju forumā radās ideja, ka, tā kā taciņas izmanto arī skrējēji un nūjotāji, vajag vietu, kur pēc šīm fiziskajām aktivitātēm izlocīties un pavingrot. Ar šo projektu sāks veidot “Vingrošanas pilsētiņu”, ko plānots attīstīt arī turpmāk.

Valmieras Viestura vidusskolas sākumskolas vecāku dome projekta “Būt kopā, darīt kopā!” ietvaros paši darinās pārvietojamu skatuvi, ko iespējams izmantot arī ārpus telpām. Tā kā skolā ir arī teātra klase, vecākiem radās ideja, ka izrādes un citi skolas pasākumi var notikt, skolas teritorijā ierīkojot brīvdabas estrādi. Ar šī projekta finansējumu iegādāsies materiālus skatuves izveidei, darbu veiks Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņu vecāki. Brīvdabas estrādes ierīkošanai ir padomā vēl citas idejas. To īstenošanai finansējumu plānots piesaistīt ikgadējā skolas labdarības ballē, kurā pulcējas audzēkņu vecāki.

Biedrība “VirziensA” Rencēnos projekta “No sēklas līdz košai vasarai” laikā plāno labiekārtot Rencēnu pagasta centru. Kopā ar pagasta dārzniekiem izveidotas skices, taps 15 lielizmēra puķu kastes, kuras veidos vietējie amatnieki. Turpmāk pilsētas centrā košas samtenes, kuru stādus audzēs bērnudārza audzēkņi, priecēs Rencēnu pagasta iedzīvotājus un viesus. Šo projektu līdzfinansē Burtnieku novada pašvaldība.

Projektu vērtēšanā iesaistījās Ziedotāju kluba dalībnieki, kuri pirms tam ar ziedojumiem piepildīja konkursa krājkasīti, gada laikā ziedojot 20 eiro, 70 eiro vai 200 eiro. Daļa kluba dalībnieku ar projektiem iepazinās un balsoja elektroniski, bet daži arī izmantoja iespēju vērtēt projektus klātienē kopā ar konkursa komisiju. Pērnā gada otrajā projektu konkursa “Sev, tev, novadam” kasē bija 5000 eiro. No tiem 4500 eiro tiks izlietoti šajā konkursā, bet atlikums un turpmākie ziedojumi būs pieejami nākamajos konkursos.

“Sev, tev, novadam” programmā iedzīvotāju un organizāciju projekti atbalstīti galvenokārt par VNF Ziedotāju kluba dalībnieku ziedojumiem, ar projektu realizāciju rosinot koncentrēties ne tik daudz uz problēmām, bet jaunām vai neizmantotām iespējām. Priekšroka tika dota 3.Valmieras Iedzīvotāju forumā un novadu apkaimes darbnīcās paustajām idejām.

Konkursa mērķis ir, pilnveidojot sevi un vairojot cilvēku līdzatbildību, radīt jaunas iespējas Valmieras apkaimes attīstībai.

Projekta laikā tapušais paliekošais materiāls tiek apdrošināts, pateicoties brokeru kompānijai "IIZI Brokers".


Raksts pārpublicēts no portāla ValmierasZiņas.lv, kur pieejama arī pasākuma foto galerija: http://valmieraszinas.lv/istenos-astonas-iedzivotaju-rosinatas-idejas.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv