Aktualitātes

Talsos un Līvānos brokastis, kurās lūgšanas notiek sirds valodā

03. novembrī, 2015.

No alkohola atkarības mocīta cilvēka līdz laimīgākajam cilvēkam pasaulē, no dzīvē nomaldījušās sievietes līdz brīnišķīgas un kuplas ģimenes mātei – Lūgšanu brokastis Talsos 24. oktobrī pierādīja, cik liels spēks ir cilvēka ticībai un sarunām ar Dievu. Savukārt Līvānos 30. oktobrī pasākuma dalībnieki veltīja savas domas tādām vērtībām kā darba tikums, līdzjūtība un izpalīdzība.

Lūgšanu brokastis ir labdarības pasākums, kurā satiekas reliģiskie un sabiedrības pārstāvji, bet visi tituli un amati tiek atstāti aiz durvīm, lai dažu stundu laikā izbaudītu mieru, pārdomātu, kas esam un ko vēlamies sasniegt, uzklausītu līdzcilvēkus un paši taptu uzklausīti. „Ikdienā mūsu dzīve ir ļoti steidzīga. Mēs paejam cilvēkiem garām, pasakām labdien, kā tev iet, man iet labi vai ne tik labi. Tas ir arī viss. Šīs Lūgšanu brokastis ir mirklis, lai apstātos, lai apsēstos un ieraudzītu to cilvēku, kas sēž mums blakus, un aprunātos,” atzīst Viduslatgales pārnovadu fonda valdes locekle Valija Vaivode. Tā Talsu baptistu draudzes loceklis Verners Kļaviņš Lūgšanu brokastīs Talsos liecināja par savu agrāko dzīvi ar kautiņiem, braukšanu alkohola reibumā, avāriju, vēlāk pašnāvības mēģinājumu. Tagad viņš saka: „Es agrāk notriecu savu dzīvi. Tagad esmu laimīgākais cilvēks! Dievs pārvērta manu dzīvi.”

Kafijas pauzes 170 Talsu novada Lūgšanu brokastu dalībnieki aizvadīja kopīgās sarunās par savā dzīvē piedzīvoto, par pateicības vērtību un lietām, kas nākotnē katram pašam būtu jādara, lai dzīvotu labāk. Taču daudzi atzina, ka pēc Gitas Vadones spēcīgās liecības nemaz nebija tik viegli parunāt. Vadoņu ģimene ir viena no kuplākajām dižģimenēm Talsu novadā. Gita Vadone savā liecībā lika aizdomāties par ģimenes vērtību, sievietes un vīrieša lomu tajā. „Kā lai mīl, ja nav cieņa. Un kā var būt cieņa, ja pastum vīrieti malā un ieņem viņa vietu. Mēs, sievietes, bieži neļaujam vīrietim būt vīrietim, jo atņemam viņa vietu, domājot, ka mēs taču zinām labāk, izdarīsim labāk,” viņa sacīja, atgādinot, ka Dievs sievieti nolicis būt par palīgu un atbalstu vīrietim.

Viduslatgales pārnovadu fonds Lūgšanu brokastis organizēja otro gadu. Pērn tās notika Preiļos. Talsu novadā pasākums, ko organizē Talsu novada pašvaldība sadarbībā ar Talsu novada fondu, notika jau piekto gadu. To atzinīgi novērtēja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers. „Ir ļaudis, kas saka, ka lūgšanas ir iedomas un tālāk par griestiem netiek. Arī elektrību ar acīm mēs nevaram saskatīt, bet redzam, kā tā darbojas. Tā arī Dievu kādos dzīves brīžos mēs redzam un jūtam,” savā uzrunā sacīja P.Brūvers.

Tomēr Lūgšanu brokastis notiek ne tikai tādēļ, lai cilvēki apzinātos garīgo vērtību nozīmi, bet arī tādēļ, lai sniegtu reālu palīdzību līdzcilvēkiem - ikviens dalībnieks brokastīs piedalās ar dalības maksu, kas tālāk tiek novirzīts kādam labdarības mērķim. Talsinieku saziedotie 1975 EUR ļaus vairākām Talsu novada daudzbērnu ģimenēm 15.novembrī „Arēnā Rīga” smelties spēku lielkoncertā „Latvijas spēka dziesmas”. Savukārt Lūgšanu brokastīs Līvānos saziedoti 2840 eiro, no kuriem daļa paredzēta, lai segtu brokastu izdevumus, bet par pārējo finansējumu Viduslatgales pārnovadu fonds nolēmis nākamajā gadā sarīkot pasākumus senioriem, kas visu mūžu veltījuši darbam. „Nav svarīgi, kādā profesijā viņš ir strādājis, darba gadus aizvadījis laukos vai pilsētā, ofisā vai fermā... Mēs katrā novadā rīkosim šiem cilvēkiem pateicības pusdienas,” saka Viduslatgales pārnovadu fonda valdes locekle Valija Vaivode.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv