Aktualitātes

Martā un aprīlī Latvijā norit vairāki iedzīvotāju forumi

13. martā, 2015.

Vairākos Latvijas novados šis pavasaris nāk rosīgs – ar plašām iedzīvotāju apspriedēm jeb forumiem, lai izzinātu vietējās kopienas aktuālās vajadzības un rosinātu ļaudis pašus meklēt tām risinājumus. Latvijā jau vairākus gadus līdzīgus pasākumus rīko kopienu fondi, kuru pulkam nu vēlas pievienoties jaunas apkaimes.


Iedzīvotāju forumu norises kalendārs 2015. gada pavasarī:

Iedzīvotāju forums ir pirmais solis ceļā uz uz vietējo labdarības organizāciju – kopienas fondu. Pasākumā pulcējas novada iedzīvotāji un kopīgi vienojas par pašlaik svarīgākajām problēmām, to iespējamiem risinājumiem un par pašu spēkiem veicamiem darbiem. Pirms iedzīvotāju forumiem pagastos notiek apkaimes ideju darbnīcas, kas ļauj aptvert visu novada teritoriju un plašāku iedzīvotāju loku. Vairāk informācijas par iedzīvotāju forumiem un to metodiku lasiet šeit.

Atbalstu iedzīvotāju forumu rīkotājiem sniedz Borisa un Ināras Teterevu fonds grantu konkursā “No iedzīvotāju foruma līdz kopienu filantropijai”, bet ar padomu jauno forumu rīkotājiem palīdz Talsu novada fonda un Valmieras novada fonda kolēģi.

Jāpiezīmē, ka paralēli šiem forumiem pavasarī norit arī jauniešu apkaimes darbnīcas Preiļu apkaimē, ko rīko Viduslatgales pārnovadu fonds ar Kultūras ministrijas atbalstu.

Kopienu fondu kustībā pašlaik apvienojušies astoņi fondi, kas Latvijā lielākoties pazīstami kā novadu fondi – Alūksnē, Kandavā, Lielvārdē, Liepājā, Limbažos, Preiļos, Talsos un Valmierā. Kopš Talsos pirms 11 gadiem tika dibināts pirmais fonds, kustības dalībnieki savām kopienām piesaistījuši 2 miljonus eiro. No šīs summas gandrīz viens miljons konkursu kārtībā nodots apkaimes nevalstisko organizāciju 745 projektiem.

Borisa un Ināras Teterevu fonds 2012. gadā uzsāka “Kopienu fondu attīstības programmu Latvijā un Baltijā 2012.‑2017. gadam” ar mērķi nostiprināt un attīstīt kopienu filantropijas konceptu Latvijā un Baltijā, sniedzot atbalstu esošām un jaunām kopienu fondu izveides iniciatīvām lauku reģionos, finansējot gan ikdienas darbu, gan mācīšanās iespējas. Limbažu, Talsu un Valmieras novada fonda darbību finansiāli atbalsta arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina caur EEZ finanšu instrumentu.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv