Aktualitātes

Iedzīvotāju forumus vēlas rīkot 9 kopienās

11. novembrī, 2014.

Oktobrī noslēdzās pieteikumu iesniegšana Borisa un Ināras Teterevu fonda grantu konkursā “No iedzīvotāju foruma līdz kopienu filantropijai”. Vēlmi rīkot iedzīvotāju apspriedes paudušas  deviņas kopienas Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Pierīgā. Līdz decembra vidum norit pieteikumu vērtēšana, bet paši forumi izraudzītajās vietās notiks 2015. gada pavasarī.

Iedzīvotāju forums ir pirmais solis ceļā uz uz vietējo labdarības organizāciju – kopienas fondu. Tāpēc esam ļoti gandarīti, ka Latvijā ir arvien jaunas iniciatīvas šādas organizācijas veidot, lai kuplinātu Kopienu fondu kustību. Pašlaik tajā apvienojušies astoņi fondi, kas Latvijā lielākoties pazīstami kā novadu fondi – Alūksnē, Kandavā, Lielvārdē, Liepājā, Limbažos, Preiļos, Talsos un Valmierā. Kopš Talsos pirms 11 gadiem tika dibināts pirmais fonds, kustības dalībnieki savām kopienām piesaistījuši 2 miljonus eiro. No šīs summas gandrīz viens miljons konkursu kārtībā nodots apkaimes nevalstisko organizāciju 745 projektiem.

Papildu informācija iegūstama šeit:

Līdzīgā grantu konkursā 2012. gadā jau tika atbalstīta iedzīvotāju forumu norise Balvu, Cēsu, Kandavas, Preiļu apkaimē. Divās vietās pēc iedvesmojošiem forumiem vietējie ļaudis lēma dibināt vietējos labdarības fondus – Kandavas novada iespēju fondu un Viduslatgales pārnovadu fondu, kas aptver Preiļu, Līvānu, Aglonas, Riebiņu un Vārkavas novadu.

Borisa un Ināras Teterevu fonds 2012. gadā uzsāka “Kopienu fondu attīstības programmu Latvijā un Baltijā 2012.‑2017. gadam” ar mērķi nostiprināt un attīstīt kopienu filantropijas konceptu Latvijā un Baltijā, sniedzot atbalstu esošām un jaunām kopienu fondu izveides iniciatīvām lauku reģionos, finansējot gan ikdienas darbu, gan mācīšanās iespējas. Limbažu, Talsu un Valmieras novada fonda darbību finansiāli atbalsta arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina caur EEZ finanšu instrumentu.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv