Aktualitātes

Valmieras apkaimē dots starts 11 projektiem konkursā “Sev, tev, novadam”

29. aprīlī, 2014.

29. aprīlī ar ziedotāju klātbūtni Valmierā tika parakstīti līgumi, lai uzsāktu atbalstīto ideju īstenošanu programmā “Sev, tev, novadam”. Ar Valmieras novada fonda Ziedotāju kluba atbalstu apkaimes ļaudis 11 projektos par 4700 eiro pilnveidos sporta un atpūtas iespējas, stiprinās ģimeņu saites un rūpēsies par jauniešu prasmju pilnveidi.

Šovasar mazsalacieši ar grants segumu nostiprinās ļaužu iemīļoto taciņu pilsētā gar Salacas upi, Naukšēnu novada Ķoņu kalnā tiks uzstādītas kāpnes uz iedzīvotāju izbūvēto estrādi, bet Burtnieku novada rencēnieši izveidos atpūtas laukumu ar pašu gatavotiem soliem un ugunskura vietu.

Par sporta popularizēšanu rūpēsies rūjienieši, labiekārtojot volejbola laukumu un uzstādot atkritumu urnas daudzdzīvokļu namu kvartālā. Naukšēnos hokeja spēlētājiem vairs nebūs jāsatraucas izlidojošām spēles ripām, jo ap bortiem tiks uzstādīts aizsargtīkls. Pilnveidojot brīvā laika iespējas, Beverīnas novada Mūrmužas jaunieši remontēs dienas centra telpas. Turpat netālu Kauguru skolā iekārtos pasaku istabu, kur bērniem pēc stundām uzkavēties, gaidot autobusu mājup. Telpu kosmētisko remontu veiks arī Mazsalacas mazuļu skoliņas vadītāji un vecāki.

Stiprinot ģimeniskas saites, Kocēnu novada Dikļos notiks izglītojošs cikls vecākiem, kas ļaus izprast bērnu emocionālās vajadzības un apgūt kopīgas laika pavadīšanas iespējas. Kocēnos atbalstu saņēma arī ideja par vairāku dienu pārgājienu, kurā jaunieši izzinās vēsturi, apgūs alpīnisma un aktīvā tūrisma iemaņas. Savukārt Naukšēnu Cilvēkmuzejā ļaudis turpmāk tiks cienāti ar turpat audzēto ārstniecības augu tēju un uzzinās dabas velšu labvēlīgo ietekmi uz veselību.

Pirmo reizi projektu vērtēšanā iesaistījās Valmieras novada fonda Ziedotāju kluba dalībnieki, kuri pirms tam ar ziedojumiem piepildīja konkursa krājkasīti. Daļa kluba dalībnieku ar 18 iesniegtajiem projektiem iepazinās un balsoja elektroniski, bet daži arī izmantoja iespēju vērtēt projektus klātienē kopā ar konkursa komisiju. Gada sākumā programmas “Sev, tev, novadam” kasē bija 6500 eiro. No tiem 4670 eiro tiks izlietoti šajā konkursā, bet atlikums un turpmākie ziedojumi būs pieejami nākamajos konkursos.

Ziemas konkursu “Sev, tev, novadam” Valmieras novada fonds izsludināja šī gada februārī, aicinot iedzīvotājus palūkoties uz Valmieras apkaimes pilsētām un pagastiem caur iespēju prizmu, lai veicinātu vietējo iedzīvotāju līdzdalību un novadu attīstību. Iepriekšējos astoņos gados dažādos konkursos VNF ir atbalstījis vairāk nekā 100 iedzīvotāju projektus par 80 tūkstošiem eiro Valmierā un sešos apkārtējos novados – Beverīnā, Burtniekos, Kocēnos, Mazsalacā, Naukšēnos un Rūjienā.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv