Aktualitātes

Latvijas kopienu fondu pieredze noderīga Ukrainā

02. jūlijā, 2013.

No 1.-5. jūlijam Doņeckā notiek “Ukrainas Kopienu fondu skola”, kurā 15 vietējo fondu pārstāvji mācās par organizācijas attīstības iespējām. Šīs nodarbības centrālais temats ir ilgtspēja, ilgtermiņa izaugsme. Ar Latvijas kopienu fondu pieredzi šajā pasākumā 3. jūlijā dalīsies Kopienu fondu kustības vadītājs Ansis Bērziņš.

Ukrainā pirmie kopienu fondi strādā jau vairāk nekā 10 gadus, bet tādu ir maz. Vairākums veidojušies pēdējo divu gadu laikā ar Č.S. Mota fonda (ASV) atbalstu. Tāpēc stabilitāte un ilgtspēja ukraiņiem ir ļoti svarīgs un pašlaik vēl sāpīgs temats.

Kopienu filantropija Latvijā šogad atzīmēs 10. gadskārtu. Gan Talsu un Lielvārdes, gan Alūksnes un Valmieras fondi ir spējuši kvalitatīvi turpināt darbu cauri labajiem laikiem un krīzei, iesaistot vietējā labdarībā arvien jaunus ziedotājus, partnerus un līdzcilvēkus. Kopā ar Ukrainas kolēģiem “Kopienu fondu skolas” nodarbībā Ansis Bērziņš skaidros faktorus, kas ļāvuši mums augt, attīstīties un nepazust no saviem novadiem.

Jāatgādina, ka Kopienu fondu kustības izaugsme Latvijā sākās 2003. gadā ar Talsu novada fonda un Lielvārdes Attīstības fonda dibināšanu. Atbalstu sniedza Baltijas – Amerikas Partnerattiecību programma (ASV). Vēlāk atbalsts saņemts no EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta, Sorosa fonda Latvijā, AB.LV Sabiedriskā labuma fonda, arī no Ziedot.lv. Šobrīd ikdienas darbu palīdz nodrošināt Borisa un Ināras Teterevu fonds. Šajā gadā dibināti divi jauni fondi Kandavā un Preiļu apkaimē, kas, domājams, pievienosies Kopienu fondu kustībai jau nākamgad.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv