Aktualitātes

22. martā nodibināts Kandavas novada iespēju fonds

25. martā, 2013.

Piektdien, 22. martā, tika dibināts Kandavas novada iespēju fonds jeb KNIFs. Sagaidām, ka KNIF būs sestais Kopienu fondu kustības dalībnieks. Tā izveides mērķis ir attīstīt kopienu filantropiju un mērķtiecīgas ziedošanas tradīcijas Kandavas novadā, sekmēt vietējās kopienas izaugsmi, atbalstot vietējos iedzīvotājus, un finansējot vai īstenojot sabiedrībai nozīmīgas iniciatīvas.

Ideja par vietējās kopienas fonda dibināšanu Kandavā radās jau pirms vairākiem gadiem. Apzinoties nepieciešamību meklēt plašākas iespējas sabiedrības iniciatīvu atbalstam, resursu piesaistei un iedzīvotāju aktivitātes veicināšanai, tika iepazīti dažādi Latvijas kopienu fondu piemēri. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pērnā gada rudenī Kandavā notika iedzīvotāju forums un vairākas apkaimes darbnīcas novada pagastos. Forumā lēma, ka savs labdarības fonds Kandavā ir nepieciešams.

Dibinātāju pulkā bija gan pašvaldības deputāti un darbinieki, gan uzņēmēji, gan vienkārši aktīvi iedzīvotāji. Par KNIF valdes locekļiem ievēlēti kādreizējais Kandavas mērs Alfreds Ķieģelis un novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ziedīte Začeste. Abi ir apņēmības pilni ķerties pie darbiem un izaicinājumiem, tiklīdz būs saņemts Uzņēmumu reģistra apstiprinājums par fonda oficiālu reģistrāciju.

Šobrīd Latvijā aktīvi darbojas kopienu fondi Talsos, Valmierā, Alūksnē/Apē un Lielvārdē. Paralēli kandavniekiem par jauna kopienas fonda dibināšanu domā Preiļu apkaimē. 2012. gada martā Borisa un Ināras Teterevu fonds izsludināja īpašu konkursu Kopienu filantropijas attīstības programmas 2012 – 2017 ietvaros, lai noskaidrotu darbīgākos novadus ar mērķi nostiprināt un paplašināt kopienu filantropiju Latvijā, radot pamatu jaunu kopienu fondu izveidei.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv