Aktualitātes

Labdarības maratons Latvijas skolās

31. janvārī, 2013.

Februārī aizsākas kustības “Labdarības skola” 2013. gada maratons, kas līdz pat aprīlim norisināsies deviņās Latvijas pilsētās, 13 skolās. Tajās projektu nedēļas tēma šogad būs LABDARĪBA, kas ļaus skolēniem plānot un īstenot sirsnīgus un unikālus labdarības projektus un brīvprātīgā darba aktivitātes.

Kustība “Labdarības skola” tika aizsākta 2012. gadā ar misiju iesaistīt Latvijas bērnus un jauniešus labdarībā. Tās mērķis ir ar izglītošanu un praktisku līdzdalību veidot nākamo sociāli atbildīgo paaudzi, kura jūtas piederīga sabiedrībai, ir atbildīga un piedalās tās norisēs, kurai nerūp tikai pašlabums, bet kas izprot vietējās sabiedrības vajadzības un iesaistās tās problēmu risināšanā. Pērn gūtā pieredze parādīja – lai arī mūsu valstī filantropijas kultūra vēl tikai attīstās, skolas projektu nedēļa ir lielisks veids kā ieinteresēt bērnus, runāt ar viņiem un veicināt labdarības tradīciju veidošanos.

Šogad Labdarības skolas meklējamas Alūksnē, Grobiņā, Lielvārdē, Liepājā, Talsos, Tirzā un Valmierā. Pirmajai “Labdarības nedēļai” starts tiks dots jau jaunnedēļ un labie darbi nerimsies līdz pat aprīļa beigām. Labdarības nedēļas sāksies:

  • 4. februārī – Malienas pamatskolā Alūksnes novadā,
  • 11. februārī – Grobiņas, Virbu (Talsu nov.) un Pededzes (Alūksnes nov.) pamatskolās,
  • 18. februārī – Valmieras 5. vidusskolā,
  • 25. februārī – Tirzas pamatskolā,
  • 28. februārī – Alūksnes novada vidusskolā,
  • 4. martā – Mārkalnes pamatskolā Alūksnes novadā,
  • 20. martā – Liepājas centra sākumskolā,

bet Lielvārdes novada skolās labiem darbiem tiks veltīts teju viss pavasaris.

Katrā skolā Labdarības nedēļu atklās un skolēnus labiem darbiem iedvesmos kāds sabiedrībā zināms cilvēks. Labdarīgās idejas rosinās īsfilma “Labdarības līga”, kas pērn guvusi vairākas atzinības. Tūlīt pēc atklāšanas skolēni kopā ar klases audzinātāju ķersies pie darbu plānošanas un pienākumu sadales. Katrā klasē būs žurnālists, kurš visu notiekošo aprakstīs un iemūžinās fotogrāfijās. Nedēļas noslēgumā klases savu veikumu atrādīs citiem un tiks noskaidrots aizraujošākais un sirsnīgākais labdarības projekts.

Labdarības maratonam sekot un līdzi just var interneta lapā www.draugiem.lv/lskola. Skolēnu veikums fotogrāfijās būs apskatāms vietnē foto.inbox.lv/lskola.

Labdarības skolu īsteno Kopienu fondu kustība ar uzņēmuma “Statoil” finansiālu atbalstu. Kustību pērn aizsāka 2012. gadā ir organizācija “Labdarības faktors”.

 

Papildu informācija:
Zane Ābelīte-Medne
Kopienu fondu kustība
E-pasts: zane.abelite@vnf.lv
Tālrunis: 26388362.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv