Aktualitātes

Iedzīvotāju forumā mudina: “Esi Cēsis!”

27. janvārī, 2013.

Cēsu pilsētas Pastariņa vidusskolā sestdien, 26. janvārī, notika pirmais Cēsu iedzīvotāju forums “Mani sauc Cēsis!”. Sanākušie cēsinieki diskutēja par dažādām pilsētai aktuālām tēmām, tostarp mājoklis, vide, kultūra, aktīvs dzīvesveids, izglītība u.c.

Dienas noslēgumā bija radītas četras projektu ieceres, kuras cēsiniekiem šķita vissvarīgākās. Viena no tām – programma “Esi Cēsis!”, kurā ar nelielu azarta elementu “izvilktu” no mājām cilvēkus, mudinātu tos satikties un darboties savas pilsētas labā. Vēl nodomāts ierīkot un dabā marķēt Gaujas taku, kurā ekskursijas vadītu vietējie stāstu zinātāji. Savukārt atlikušās idejas vērstas uz kultūras un izglītības jomām.

Dita Trapenciere, iedzīvotāju foruma rīkotāju grupas vadītāja, atklāšanā stāstīja: “Dzīvojot Cēsīs 7 gadus, es ikdienā lietoju šīs pilsētas sniegtās iespējas. Pavisam nesen, radot Vecpilsētas māju stāstus, sāku pilnveidot un bagātināt Cēsis – tā es no patērētājas kļuvu par vienu no veidotājiem. Šis pasākums ir veidots kā platforma, kur aktīvajiem cēsiniekiem satikties, vienoties par kopīgi darāmo un tūdaļ arī tam ķerties klāt!”

Iedzīvotāju foruma mērķis ir veicināt pilsētnieku sadarbību un palīdzēt Cēsu iedzīvotājiem pašiem risināt Cēsīm svarīgas problēmas, ziedojot laiku, zināšanas, naudu vai citus resursus. To rīko grupa aktīvu cēsinieku, bet atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds Kopienu filantropijas attīstības programmas 2012-2017 ietvaros. Iedzīvotāju forums ir efektīva metode, kā apvienot ļaudis vietējo problēmu risināšanai un, izmantojot vietējos resursus, sasniegt izvirzītos mērķus. Iedzīvotāju forums ir viens no līdzdalības veidiem pilsētas attīstībai un tas notiek pēc īpaši radītas un Latvijā pārbaudītas metodikas un darba kārtības.

Vairāk par Cēsu iedzīvotāju forumu un tā rezultātiem var uzzināt:

Latvijā pēdējo 10 gadu laikā līdzīgas iedzīvotāju apspriedes ir notikušas vairākās pilsētās, piemēram, Talsos, Alūksnē, Valmierā un citviet. Pērnā gada rudenī forumi notika Salaspilī, Preiļos, Balvos un Kandavas novadā.

Borisa un Ināras Teterevu fonda finansētās Kopienu fondu attīstības programmas Latvijā un Baltijā 2012.‑2017. gadam viens no uzdevumiem paredz nostiprināt un attīstīt kopienu filantropijas konceptu Latvijā un Baltijā, sniedzot atbalstu jaunām kopienu fondu izveides iniciatīvām lauku reģionos.

Pašlaik Latvijā darbojas pieci kopienu fondi – Talsos, Valmierā, Lielvārdē, Alūksnē/Apē un Liepājā. Plašāka informācija par iedzīvotāju forumiem un kopienu fondiem pieejama interneta vietnē www.kopienufondi.lv.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv