Aktualitātes

Svētkos – dāvanu paciņas vientuļajiem sirmgalvjiem

21. decembrī, 2012.

Vairākos Latvijas novados kopienu fondi uzsākuši iepriecināt tos sirmgalvjus, kuri palikuši bez tuviniekiem vai arī tie dzīvo pārāk tālu, lai regulāri ciemotos. Ziemassvētku nedēļā 700 seniori saņem dāvanu paciņas, kuru iegādei līdzekļus piešķīris Borisa un Ināras Teterevu fonds. Šādu pārsteigumu līdz nākamā gada vasarai sirmgalvji kopumā saņems piecas reizes.

Paciņās kopienu fondi liek pārtikas produktus, kuri nav tik ikdienišķi un kuru iegādei bieži vien naudiņas no pensijas neatliek. Medus, kafija, tēja, piparkūkas, dzērvenes pūdercukurā, šprotes un augļi – tie ir daži no produktiem, kas nonāk uz sirmgalvju svētku galda.

Alūksnes un Valmieras pusē programma aizsākās jau pirms 18. novembra. Te pilsētās palīgā nāk brīvprātīgie jaunieši, kuri paciņas iznēsā pa mājām, ļaudami vecīšiem arī sastapt un iepazīt jaunāka gadagājuma cilvēkus, aprunāties un izjust gaidāmos svētkus. Savukārt novados paciņas lielākoties izvadā sociālie darbinieki kopā ar vietējo pensionāru biedrību aktīvistiem – vienaudžiem. Ziemassvētku paciņās valmieriešus priecēs arī vietējo ziedotāju – zemnieku kooperatīva “Trikāta” un AS “Valmieras piens” – dāvinātie produkti, kā arī jauniešu radītie Ziemassvētku rotājumi un apsveikumu kartītes.

Talsos 24. novembrī novada sirmgalvji pulcējās uz Labestības brokastīm. “Īpaši domājot par tiem talseniekiem, kuri savu dzīves stāstu raksta jau vairāk nekā 80 gadus, Labestības brokastis ir viens skaists, gaišs un patīkams mirklis, ko pievienot savam dzīves stāstam,” Talsu televīzijai norādīja Talsu novada fonda vadītāja Iveta Rorbaha.

Savukārt Lielvārdē pirmās pakas tika pasniegtas 1. decembrī, ar nelielu koncertu atzīmējot Starptautisko invalīdu dienu. Par turpmākajiem plāniem Lielvārdes Attīstības fonda vadītāja Ilze Kreišmane saka: “Ziemassvētkos vedīsim viņiem jauniešu pašceptās piparkūkas. Bet pavasarī rīkosim sirmgalvjiem otru tikšanos – pikniku.”

Turpmākās dāvanu paciņas seniori saņems, piemēram, pirms Sveču dienas, Lieldienām, Latvijas neatkarības atjaunošanas dienas 4. maijā vai pirms Jāņiem – dažādos novados izvēlētie svētki dāvanu gādāšanai atšķiras. Kopumā dāvanas saņems vairāk nekā 700 seniori visā Latvijā – Valmieras pilsētā, Alūksnes, Apes, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas, Lielvārdes, Talsu, Dundagas, Mērsraga un Rojas novadā.

Esi informēts!

Piesakies kopienu fonda jaunumu
saņemšanai savā e-pastā

05. septembrī, 2016.

Pastāsti par savu skolotāju!

26. februārī, 2013.

Labo darbu aizvien vairāk

© 2014
Borisa un Ināras Teterevu fonds

Tālrunis: +371 261 367 56
E-pasts: kopienufondi@teterevufonds.lv